Українцям у Туреччині радять завжди мати при собі посвідчення особи

МЗС України, виходячи з введення 21 липня 2016 р. у Туреччині надзвичайного стану, радить українцям у Туреччині додержуватись низки правил, зокрема завжди мати при собі посвідчення особи.

21 липня 2016р. в Турецькій Республіці рішенням Президента країни введено надзвичайний стан строком на 3 місяці у зв’язку зі спробою державного перевороту в Туреччині в ніч на 16 липня 2016 р. Тому можливі окремі обмеження на пересування, вибіркові перевірки документів, призупинення або заборона різних розважальних заходів та інше.

У зв’язку з цим МЗС наголошує на тому, що громадяни України, які найближчим часом планують поїздки до ТР або вже перебувають на її території, повинні завжди мати при собі документи, які посвідчують їх особу.

МЗС України закликає громадян України , які найближчим часом планують поїздки до ТР або вже перебувають на її території мінімізувати термін свого перебування у містах Анкара та Стамбул до остаточної нормалізації обстановки. Доцільно уникати тривалого перебування в транспортних терміналах (аеропорти, морські порти, залізничні та автобусні вокзали), на вузлових зупинках громадського транспорту, обмежити відвідування адміністративних будівель, великих торговельно-розважальних комплексів, уникати відвідання місць проведення мітингів та демонстрацій, уважно стежити за новинами про розвиток безпекової ситуації, дотримуватися рекомендацій правоохоронних органів щодо правил пересування територією країни, повідомляти про плановану подорож адміністрацію готелю або представників туроператора, своїх рідних.

«У найближчій та середньостроковій перспективі, у зв’язку з проведенням силовими відомствами Туреччини профілактичних заходів із протидії тероризму та екстремізму, необхідно обмежити відвідування південних та південно-східних районів (провінції Хатай, Кіліс, Газіянтеп, Шанлиурфа, Діярбакир, Ван, Мардін, Сіїрт, Ширнак, Хаккярі та Тунджелі) та уникати будь-яких поїздок у межах 10 км від кордонів з Сирією та Іраком», – повідомляє МЗС.

У випадках надзвичайних ситуацій МЗС просить негайно зв’язуватися з Посольством України в Турецькій Республіці – телефон «гарячої лінії»: 00 9 0533 307 72 32, адреса ел. пошти: emb_tr@mfa.gov.ua, Генеральним консульством у Стамбулі – телефон «гарячої лінії»: 90 530 612 55 77, адреса ел. пошти: gc_tr@mfa.gov.ua або повідомляти на «гарячу лінію» МЗС України: тел. +38 044 238 16 57, додатковий +38 044 238 17 77, адреса ел. пошти cons_or@mfa.gov.ua.