Українці зможуть позиватися до Росії як до держави

Кабінет Міністрів України разом із Міністерством закордонних справ України готують законопроект про обмеження «суверенного імунітету», який дозволить громадянам та підприємствам України позиватися до Росії як до держави.

 «Є ідея запровадити обмеження суверенного імунітету — це відкриє можливість для громадян та компаній України подавати позови на Росію як державу. Зараз ми готуємо відповідний законопроект… Значну частину позовів ми очікуємо від простих громадян. Припустимо, у вас була дача в Криму, а через незаконні дії РФ ви не можете нею користуватися. Це — реальні матеріальні втрати», — повідомляє «Європейська правда».

Згідно до матеріалів видання, для виконання рішення про обмеження суверенного імунітету будуть розпочинатися виконавчі провадження щодо арешту державного майна РФ як в Україні, так і в державах-партнерах, з якими Україна підписала угоди про взаємне визнання судових рішень.

«Питання складне, і тут дуже важливо не влучити в штангу. Тому зараз ми дуже активно спілкуємося з американцями та з іншими західними партнерами з цього приводу»,— пояснило джерело в Кабміні.