Українські «зелені» проекти може кредитувати Данія

Держенергоефективності спільно з МЗС Данії обговорили можливості фінансування українських «зелених» проектів в рамках проекту «Danida Business Finance», як повідомляється на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

13 березня 2017 року у Посольстві Данії в Україні за сприяння Українсько-данського енергетичного центру Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з представниками МЗС Данії, під егідою якого реалізується проект «Danida Business Finance».

Учасники зустрічі обговорили актуальні взаємовигідні шляхи співпраці України та Данії у сфері відновлюваної енергетики, у тому числі перспективи роботи в рамках проекту «Danida Business Finance».

Проект «Danida Business Finance» надає пільгові безвідсоткові кредити на термін до 10 років на реалізацію інфраструктурних проектів у країнах, що розвиваються. Особливість фінансування полягає у тому, що проекти повинні бути не комерційними, а спрямовані на вирішення соціально-економічних проблем та мати довготривалий позитивний ефект.

«Саме такими є проекти з виробництва енергії з альтернативних джерел, адже вони стимулюють розвиток ринку споживання місцевих видів палива, роботу малого та середнього бізнесу, створення робочих місць, збільшення додаткових надходжень до місцевих бюджетів», — відзначив С. Савчук.

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України надасть проекту «Danida Business Finance» перелік розроблених «зелених» проектів для оцінки можливостей виділення кредитних ресурсів на їх реалізацію.