Україна запропонувала реформувати ООН

united-nations-311419_1280

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна пропонує проведення в ООН негайної реформи для того, щоб Організація могла виконувати функції, передусім, з підтримки миру в охоплених війною регіонах.

 «Російська Федерація грубо порушила суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України. Були застосовані всі засоби — від втручання у внутрішні справи України, до прямої військової агресії і часткової окупації суверенної території України, від політичного та економічного тиску до масованих пропагандистських атак. Без перебільшення, Росія застосовує гібридну війну в Україні. Найбільш жахливим є те, що ці кричущі порушення були вчинені постійним членом Ради Безпеки ООН, який несе особливу відповідальність за підтримання міжнародного миру й безпеки», — зазначив міністр.

Клімкін запропонував три важливих напрямки реформ:

«По-перше, потрібно всіма силами добиватися відстоювання цілей та принципів Статуту ООН. По-друге, потрібно відпрацювати механізм, який забезпечить перевірку дотримання принципів ООН за чіткими параметрами. По-третє, потрібно забезпечити, щоб держави, які порушують принципи ООН, відповідали би за це в суді».