Україна закриває транзит для російських авіакомпаній з 26 листопада

«У зв’язку із загостренням військової та суспільно-політичної ситуації, Уряд прийняв рішення заборонити прольот українського повітряного простору для всіх без винятку російських авіакомпаній з 00:00 26 листопада поточного року», — йдеться у повідомленні, розміщеному на «Урядовому порталі».

Це рішення також було обумовлене систематичним порушенням правил польотів і порядку використання повітряного простору України з боку російських авіаперевізників, та має на меті попередити будь-які можливі провокації в повітряному просторі України.

Здійснюючи польоти до Криму, російські авіакомпанії порушують положення Угоди між Урядом України та Урядом  РФ про повітряне сполучення і співробітництво в галузі повітряного транспорту 1994 р., Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 р. та Угоди про транзит по міжнародним повітряним лініям від 1944 р. (ІКАО), у частині дотримання національних законів і правил.

За дорученням Кабміну Державіаслужба через МЗС направить відповідну ноту до Росавіації сьогодні, 25 листопада.

Нагадаємо, що Російська Федерація зупинила видачу дозволів на проліт території РФ українськими авіакомпаніями в серпні 2014 р.

Пряме авіаційне сполучення між Україною та РФ припинено з 25 жовтня. Таке рішення прийнято на виконання рішення РНБО України від 2 вересня 2015 р. «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Пізніше у відповідь на необґрунтовані дії Росавіації Державна авіаційна служба України прийняла рішення про повне припинення повітряного сполучення між Україною та РФ з 25 жовтня 2015 р.