Україна увійшла в десятку найбільших експортерів зброї

Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру опублікував звіт щодо розвитку експорту—імпорту зброї у світі протягом 2009—2014 років, згідно з яким Україна зайняла дев’яте місце в списку найбільших експортерів зброї.

«Двома найбільшими світовими експортерами озброєнь є США (31% глобального експорту) та Росія (27%). Далі у рейтингу – Китай, Німеччина, Франція, Великобританія, Іспанія, Італія, Україна та Ізраїль», — йдеться у звіті.

Міжнародна установа повідомила, що протягом останніх п’яти років обсяги експорту українських озброєнь становили 3% від світових продажів, що на 1% вище, ніж у 2009 році. Згідно зі звітом, Україна є третьою за обсягами поставок озброєнь для Китаю — в 2009—2014 роках туди експортувалися двигуни для військових літаків. Крім того, в 2014 році Україна постачала бронетехніку до Камеруну і Нігерії.

Нагадаємо, що 11 березня Президент України Петро Порошенко повідомив про підписання контрактів на постачання смертельної зброї з 11 країнами Європейського Союзу.