Україна та Росія підписали угоду щодо поставки газу

Прес–служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості повідомила, що Україна підписала нову угоду на купівлю природного газу в РФ на другий квартал 2015 року. Згідно із повідомленням, ціна газу становитиме 248 доларів за тисячу куб. м, решта умов ті самі, що були в «зимовому пакеті».

«Це перемога економічно обґрунтованого підходу до взаємовідносин «Нафтогазу» та «Газпрому» над політичним. Ми отримали обґрунтовану ринкову ціну, яка є нижчою, ніж ціна реверсу з європейських країн. Ця тимчасова угода покриває лише другий квартал. Проте вона не лише дозволить нам почати накопичувати газ для осінньо-зимового періоду, але і закладе формат стосунків в майбутньому. Адже на квітень заплановано переговори в Берліні щодо довгострокової угоди на період до кінця опалювального сезону 2015-2016 року, і ми плануємо домовитись по тій же формулі визначення ціни», — зазначив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

Нагадаємо, що 1 квітня Кабінет Міністрів Росії прийняв постанову про продовження пільгового режиму поставок природного газу в Україну з 1 квітня по 30 червня 2015 року включно.