Україна позиватиметься до Росії у Міжнародному суді

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про проведення першого раунду технічних консультацій перед поданням позовів до Міжнародного суду ООН щодо притягнення Росії до відповідальності за «спонсорування тероризму».

«Росія іде по шляху ізоляції і заводить весь світ у стан холодної війни з гарячими конфліктами, які підтримуються російськими терористами», — зазначив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Прем’єр також нагадав, що українська сторона подала два позови для притягнення Російської Федерації до відповідальності в Європейському суді з прав людини.

«Адекватна і об’єднана відповідь Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, країн Великої сімки і чітка і безповоротна позиція України в захисті своїх прав, територіальної цілісності й незалежності у всіх міжнародних інстанціях — це той шлях, який ми повинні пройти, зупинити російську агресію і притягнути Росію до відповідальності за скоєні злочини проти України», — підкреслив голова уряду.

Напередодні Верховна Рада визнала Росію агресором, а також назвала її «державою, яка всебічно підтримує тероризм та блокує діяльність Ради безпеки ООН».