Україна планує залучити миротворців ООН до конфлікту на Донбасі

Прес-служба Президента України повідомила, що Рада національної безпеки і оборони України схвалила зміни до Закону про правовий режим воєнного стану.

 «Нам треба бути готовими боронити державу. Найкращий для нас формат — це поліцейська місія Євросоюзу. Це буде найбільш ефективним гарантом безпеки в ситуації, що склалася, коли слово мира не дотримується ні Росією, ні тими, кого вона підтримує», — заявив Президент України Петро Порошенко.

РНБО прийняла такі рішення:

    • Про звернення до ООН з проханням направити в Україну миротворчу місію, яка буде діяти відповідно до мандату Ради Безпеки ООН.
    • Про створення воєнного кабінету при РНБО, до складу якого увійдуть керівники країни та силових блоків органів влади.
    • Затверджено комплекс заходів з побудови в країні єдиної системи цивільного захисту.
    • Затверджено план проведення багатонаціональних навчань за участі Збройних Сил України на території України та їх участі у навчаннях за межами країни у 2015 році, а також про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України для участі у навчаннях.
    • Затверджено заходи щодо створення належної матеріально-технічної бази для лікування, реабілітації та оздоровлення військовослужбовців. Йдеться про передачу в тимчасове користування Міноборони та силових відомств лікувальних можливостей профспілок, інших лікувальних та оздоровчих закладів.

Петро Порошенко також провів телефонну розмову у «нормандському форматі», під час якої порушив питання залучення миротворців до конфлікту на сході України і їх розміщення вздовж міждержавного кордону України та Росії.