Україна опустилася на 162 місце у рейтингу економічних свобод

Україна посіла 162-е місце серед 178 країн у щорічному рейтингу «Індекс економічної свободи», який готує Heritage Foundation спільно з газетою Wall Street Journal. У минулому році Україна перебувала на 155-му місці, ще рік тому — на 161-му.

Read more about Ukraine Economy.
See more from the 2015 Index.

 

Індекс економічної свободи України становить 46,9 бали з 100 можливих. Це — найнижчий показник із 43 європейських країн, і її загальний бал нижчий, ніж у середньому в світі. Україна знову потрапила в групу країн зі статусом «repressed», в яких пригнічуються економічні свободи.

До групи «вільних економік» рейтингу увійшли п’ять країн: Гонконг, Сінгапур, Австралія, Нова Зеландія і Швейцарія. Останній рядок рейтингу займає Північна Корея.

Read more about Ukraine Economy.

Рейтинг щорічно готує Heritage Foundation спільно з газетою Wall Street Journal. Аналіз економічної свободи проводиться з 1995 року. Автори індексу вимірюють економічну свободу в 178 країнах за десятьма показниками: права власності, свобода від корупції, фіскальна свобода, державні витрати, свобода підприємництва, свобода праці, монетарна свобода, свобода торгівлі, свобода інвестицій та фінансова свобода.