Україна не змінить текст Угоди про асоціацію з ЄС

Згідно повідомлення, розміщеного на «Урядовому порталі», Україна не буде вносити жодних змін до тексту Угоди про асоціацію з Європейським Союзом на вимогу РФ.

На цьому наголосила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України — Торговий представник України Наталія Микольська, коментуючи зустріч представників України, Росії та ЄC у Брюсселі щодо виконання української Угоди про асоціацію.

«Ми готові вести переговори до того часу, поки російська сторона не буде застосовувати ембарго і піднімати мита, але тільки по тих сферах, де Російська Федерація готова обґрунтувати свої занепокоєння. Водночас, ніяких змін в текст угоди вносити не будемо. Мова може йти про певні перехідні періоди для доступу російських товарів на ринки України, або двосторонні взаємні домовленості з приводу контролю, наприклад, за визначенням країни походження», — зазначила вона.

Наталія Микольська повідомила, що в рамках тристоронніх переговорів у Брюсселі, всі домовленості, досягнуті в рамках десяти попередніх зустрічей на рівні експертів, були нівельовані. «Крім того, російська сторона повідомила, що залишає за собою право застосувати по відношенню до України ембарго, а також підняття рівня мита у будь-який момент, попри ті домовленості, які можуть бути досягнуті», — додала вона.

Та, на її думку, зважаючи на ті обмеження, які Росія вже застосовує проти українських товарів з 2013 р., ефект від можливого ембарго буде незначним. «У нас уже зупинений експорт до Росії низки продовольчої продукції, починаючи від сирів і закінчуючи картоплею та цибулею. Найбільший ризик і найбільші проблеми можуть виникнути для м’ясної галузі, оскільки по деяким видам м’ясної продукції частка експорту до РФ становить 95%», — зауважила Наталія Микольська.