У зоні відчуження будуватимуть об’єкти сонячної енергетики

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак: «Міжнародний ринок відновлювальної енергетики активно відреагував на пропозицію інвестувати у зону відчуження», повідомляє прес-служба Мінприроди.

Загалом Україна отримала 52 заявки від різних компаній на встановлення об’єктів сонячної енергетики у зоні відчуження. Про це повідомив Остап Семерак під час зустрічі з представниками консорціуму компаній, які свого часу реалізували парк відновлювальної енергетики у Білорусі на територіях, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи.

«Ми проаналізували заявки, отримані від компаній. Кількість пропозицій перевершила всі наші сподівання. Міжнародний ринок відновлювальної енергетики активно відреагував на наш меседж. Компанії, які подали свої заявки, мають різний рівень інвестиційних можливостей», — прокоментував Остап Семерак, зазначивши, що заявки надійшли від компаній з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, України, Білорусі.

«У першу чергу нам цікаві компанії, які мають досвід роботи у цій сфері та можуть інвестувати у розвиток відновлювальної енергетики, а не шукати на ринку фінансові ресурси для того, щоб потрапити в проект», — сказав Міністр екології та природних ресурсів.

Україна знизила ренту землі в зоні відчуження та спростила процедуру її оренди. Уряд працює над розробленням прозорої процедури надання в оренду земельних ділянок під об’єкти відновлювальної енергетики. «Її розвиток — це ще один шлях не лише до енергетичної незалежності України, але й запровадженню «зелених» технологій, які стають запорукою екологічної безпеки та сталого розвитку», — резюмував Остап Семерак.

Мінприроди нагадує, що Державне агентство України з управління зоною відчуження до 1 березня 2017 року здійснювало приймання заявок від інвесторів на отримання в користування земельних ділянок для будівництва об’єктів сонячної енергетики.