Цінні папери осіб під санкціями будуть заблоковані

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) затвердила проект рішення щодо застосування санкцій до учасників фондового ринку.

НКЦПФР повідомляє, що на засіданні 13 жовтня затверджено проект рішення щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів до учасників фондового ринку, які є фізичними та юридичними особами, внесеними до так званого санкційного списку. Проект рішення направлено на погодження до Міністерства юстиції України.

Після остаточного погодження документу будуть застосовуватися такі санкції: блокування активів (тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном), зупинення фінансових операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань та/або зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань (заборона надавати кредити, позики, фінансову допомогу, гарантії; заборона здійснювати кредитування через купівлю цінних паперів; заборона придбання цінних паперів).

«Рішення НКЦПФР прийнято відповідно до статті 2, пункту 18 частини другої статті 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», з урахуванням Закону України «Про санкції» та у зв’язку з виданням Указу Президента України № 549/2015 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», — повідомляє НКЦПФР.