Три елементи судової реформи за Яценюком

Урядовий проект судової реформи передбачає повне перезавантаження всіх судів, триланковість судової системи та деполітизовані органи контролю за судовою системою.

Згідно повідомлення прес-служби КМУ, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду 21 жовтня зазначив, що «основна проблема, яка сьогодні існує в Україні в питанні захисту прав і свобод людини і громадянина, — це суди». Отже судова реформа, яка запропонована Урядом і підтримана Президентом України, полягає в повному перезавантаженні всіх судів, а «це означає, що в Україні повинні бути набрані нові судді за тим же принципом, за яким була сформована нова Національна поліція України», — зазначив Арсеній Яценюк, звернувши увагу на три головні елементи судової реформи.

Перший елемент — перезавантаження судової системи, обрання нових суддів на прозорому і незалежному конкурсі, і формування нових українських судів.

Другий елемент — формування виключно триланкової судової системи: місцевих судів, апеляційних судів та найвищої судової інстанції — Верховного суду України.

Третій елемент — повне позбавлення політичного впливу як Вищої ради юстиції, так і усіх інших органів, які здійснюють контроль за судовою системою, обирають і призначають суди.

Прем’єр-міністр також підкреслив, що судова реформа повинна визначатися виключно законами України.

«Часу на це немає. Чим швидше будуть проведені відповідні конституційні зміни, тим швидше в Україні буде вирішена одна з ключових проблем корупції – корупція в судовій гілці влади», — додав Арсеній Яценюк.