Терористи випробовують нове озброєння

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі повідомив, що російські терористи випробовують на Донбасі нове озброєння, а також застосовують заборонену в усьому світі зброю. За його словами, про це свідчить незнайомий практикуючим хірургам характер поранень.

 «Я був у Дніпропетровську, і мені там надали інформацію. Виходячи з мого сумного досвіду у 2008 році в Грузії, коли там використовували таку зброю, що ніхто не міг зрозуміти, що це таке — те ж саме відбувається і сьогодні в Україні. На людях випробовують нове озброєння. На жаль, це не вперше», — зазначив міністр.

«Російські терористи і російські війська щораз користуються новими й новими напрацюваннями. Стандартне навчання хірургів для лікування людей з кульовими пораненнями зараз неактуальне — поранення абсолютно інші. В основному, це поранення від вибухів, роздроблені кістки. В Ізраїлі є досвід відновлювальної хірургії. Ми плануємо організувати курси для українських хірургів за участю ізраїльських медиків, щоб реагувати на сучасні воєнні дії. Дії ворога, який напав на Україну, неможливо передбачити. Немає гарантій, що ті озброєння, які заборонені в усьому світі, не використовуються на Донбасі. А отже, дуже мало людей знають, як лікувати травми, завдані такою зброєю. Касетні бомби та інша подібна зброя, яка там використовується — заборонене озброєння», — сказав Квіташвілі.