Таємничі дрони кружляють над Парижем

Другу ніч поспіль над Парижем кружляють непізнані літаючі об’єкти. Поліція і громадськість вже повідомили принаймні про п’ять таких спостережень. Всі БПЛА були помічені над містом, один — над посольством США.
Незважаючи на те, що у французької поліції є можливості відстежувати летальні об’єкти, питання про те, хто ними керував, й досі залишається без відповіді.

У Франції діють суворі закони щодо повітряного простору, які датуються ще 1948 роком — жодному літаку не дозволено літати нижче 2000 метрів над містом, а гелікоптерам нижче 200 метрів над землею.
Невідомі оператори безпілотників також порушили закони, пов’язані з використанням БПЛА.  У Франції  дронам заборонено літати над міськими районами або вночі без спеціального дозволу. Крім того, будь-яким апаратам заборонено літати поблизу ядерних об’єктів.

Це  — не перший випадок спостереження БПЛА в таких місцях, як АЕС. У жовтні минулого року до 20 дронів «зависали» над ядерними об’єктами в різних частинах країни. А в січні, всього через кілька тижнів після терористичних нападів на офіс французького сатиричного тижневика Charlie Hebdo і кошерний супермаркет, БПЛА були помічені над Єлисейським палацом — офіційною резиденцією президента Франсуа Олланда.

Хто керує дронами?
Особи операторів БПЛА залишаються загадкою.
Дехто спочатку вказував пальцем на Грінпіс, який, нібито, так спостерігає за АЕС.  Екологічна організація виступає за те, щоб зменшити залежність Франції від атомної енергетики,  але заперечує будь-яку свою причетність до використання БПЛА.  Одне з місцевих ЗМІ припустило, що відповідальною за БПЛА у минулі дві ночі була східна туристична компанія, яка саме в цей час проводила зйомки в Парижі для своєї рекламної кампанії.

Кристоф Ноден — кримінолог та фахівець в галузі безпеки повітряного простору, каже, що безпілотниками управляли професіонали и це була чистої води провокація. Він наголошує, що «летальні об’єкти були професійно обладнані і вони були точно такими ж, як ті, що були помічені над ядерними об’єктами раніше».

Тим не менш, він допускає, що БПЛА, які були помічені у вівторок увечері, швидше за все, керувались аматорами — через їхні невеликі розміри і неточність траєкторії польоту.

Французькі чиновники навпаки наголосили, що спостереження БПЛА не дає ніяких підстав припускати спроби терористичних нападів, вони скоріше занепокоєні, що падіння цих летальних об’єктів  може травмувати членів суспільства.

Дійсно, якщо ті дрони, що були використані у ніч на вівторок були маленького розміру і виготовлені із пластику, то безпілотники, що були помічені в понеділок, ймовірно, важили від 5 до 30 кг, а отже — могли б когось вбити при падінні.