Тарифи на газ були необґрунтовано завищені

ГО «Публічний аудит» здійснила аудиторський аналіз тарифів на газ для населення. Фахівці встановили, що цей показник завищений на 180 %. Загалом, тариф на газ для населення був в середньому підвищений на 280% Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

 Керівник ГО «Публічний аудит» Максим Гольдарб повідомив: «Для порівняння: плановий рівень списання газу на потреби населення, що в 2013, що в 2014 роках був фактично однаковий. Тобто, анексія Криму та бойові дії на Сході України, через які значна частка споживачів залишилася без газопостачання, ніяк не враховуються, а це є одним із факторів завищення ціни на газ».

На думку організації, навіть враховуючи підвищення рентної плати на видобуток газу до 70% та збільшенні собівартості видобутку до рівня АТ «Газпром», економічно обґрунтований рівень збільшення тарифів для населення за умови використання українського газу становить 99%, а не 280%, як затверджено.

 «І навіть за умови використання для потреб населення українського та імпортного газу, тарифи мають підвищитися максимум на 152%», — вважають фахівці.