США зруйнували сирійську авіабазу

Вночі 7 квітня США атакували сирійську авіабазу Шайрат, випустивши 59 ракет «Томагавк» з двох військових кораблів у Середземному морі, повідомляє CNN.

Ракетна атака США була здійснена за наказом президента Дональда Трампа у відповідь на застосування сірійськими літаками хімічної зброї в провінції Ідліб, в результаті яких у вівторок загинуло за різними оцінками від 70 до 100 мирних жителів. Застосування хімічної зброї здійснювалося літаками, які злітали з авіабази Шайрат.

Представник Міноборони США сьогодні вранці повідомив, що 36 ракет «Томагавк» було випущено з корабля USS Ross, а 23 – з USS Porter. Цілями удару були літаки, авіаційні ангари, сховища для палива, бункери з боєприпасами, та об’єкти протиповітряної оборони.

За попередніми оцінками авіабаза майже повністю зруйнована. За оцінками спостерігачів загинуло четверо військових, а за оцінкою сирійського командування – шестеро.

Дональд Трамп заявив журналістам, що віддав наказ зруйнувати авіабазу, звідки здійснювалася хімічна атака, і що цей ракетний удар є життєво важливим для національних інтересів безпеки США, оскільки необхідно запобігти поширенню и застосуванню хімічної зброї.