США та НАТО визначили нову військову політику в Східній Європі

Сполучені Штати та їх союзники по Альянсу продовжують слідкувати за тим, як виконуються домовленості Мінськ II про припинення вогню на східній Україні, та погрожують Росії можливими поставками американської зброї до Києва.

Але незважаючи на те, чи буде дотримуватись режим припинення вогню, чи ні, перед НАТО все одно постає питання зміцнення потенціалу для стримування подібних російських вторгнень на союзні території Східної Європи.

Цього місяця США та НАТО визначили ключові елементи нової військової політики в Східній Європі та умови військового втручання США у Європі протягом наступного десятиліття. На думку видання The National Interest, проблемою у ситуації, що склалася, є те, що зміни полягають у тимчасовому посиленні угрупування військ НАТО в Європі, у той час як для Альянсу настав час приймати серйозні рішення щодо зміцнення передової оборони на своїх кордонах НАТО, як це й було раніше.

З 1990 року Сполучені Штати різко скоротили свою військову присутність в Європі з 300 тисяч військ приблизно до 67 тисяч, які головним чином знаходяться в Італії, Німеччині та Великобританії. На початку цього десятиліття, адміністрація Обами скоротила дві з чотирьох бойових команд, розташованих у Європі. А в січні цього року адміністрація президента США оголосила про подальше закриття п’ятнадцяти військових об’єктів в країнах НАТО для консолідації інфраструктури та скорочення бюджету.