США надали Україні партію безпілотників на суму понад 12 млн доларів

Прес-служба Міністерства оборони України повідомляє про те, що сьогодні до Києва доставлено партію безпілотних літальних апаратів RQ-11B Analog Raven Systems загальною вартістю понад 12 млн доларів, яка надана Міністерством оборони США.

«Сьогодні, 27 липня, на виконання раніше досягнутих домовленостей до Києва прибув черговий вантаж міжнародної технічної допомоги від стратегічного партнера України – Сполучених Штатів Америки», – йдеться у повідомленні.

Міноборони США передало Збройним Силам України зазначену партію безпілотників в рамках програми «Ініціативи з відновлення довіри в Європі» (ERI).

Прес-служба також нагадала про те, що «днями Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт наголосив, що Сполучені Штати Америки продовжуватимуть надавати Україні допомогу у сфері безпеки та оборони. Наразі сприяння Збройним Силам України є одним із пріоритетів зовнішньої політики США на середньострокову та довгострокову перспективи».

Також зазначається, що «Збройні Сили України вдячні американським партнерам за допомогу у нарощуванні оперативних спроможностей Українського війська».

Згідно довідки Міноборони України, надана допомога є нелетальною, оскільки БПЛА не оснащені озброєнням. RQ-11 Raven – це розвідувальний безпілотний літак вагою менше 2 кг, який має цифрову камеру нічного або денного бачення. Особливість літаків цього типу полягає в легкості запуску та невибагливості до майданчика приземлення. Радіус дії – 10 кілометрів.