США нададуть Україні $2-3 млрд кредитних гарантій

США і Україна підписали декларацію про надання Україні кредитних гарантій на суму $1 млрд у першій половині 2015 року. Рішення про надання ще $1 млрд конгрес США планує прийняти згодом.

«Як частина міжнародних зусиль щодо допомоги, уряд США домовився протягом першої половини 2015 року прийти до угоди про надання кредитних гарантій на 1 млрд доларів за умови продовження курсу реформ», — заявив міністр фінансів США Джейкоб Лью.

Міністр повідомив, що кошти виділені на фінансування соціальних потреб українського народу і подолання можливих негативних наслідків реформ. Джейкоб Лью зазначив, що сума гарантій, наданих США, таким чином складе $3 млрд, якщо Україна буде продовжувати свою програму реформ і все ще потребуватиме підтримку.

Крім того, міністр фінансів США повідомив про готовність США посилити економічний тиск на Росію запровадженням нових санкцій.

«Ми продовжимо працювати з нашими союзниками, щоб посилювати тиск на Росію», — наголосив він.

Нагадаємо, що 27 січня ЄС узгодив надання кредитів Україні на суму 1,8 млрд євро, при цьому низка країн-членів ЄС пропонувала надати Україні 2,6 мільярда євро у вигляді середньострокових кредитів в 2015-2016 роках.