Спростять фінансування проектів відновлення Донбасу

«Мінрегіон спільно з Мінфіном та обладміністраціями розробили прискорений алгоритм відбору проектів для інвестування Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та відповідний проект Постанови КМУ», — йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті Мінрегіону.

Це дозволяє почати вибір коштів на фінансування проектів через два, а не три-чотири місяці, як це відбувається зараз.

«Треба змінювати процедуру і пришвидшувати процеси. Зараз три місяці треба на ратифікацію, ще три — на підготовку проектів. До того ж додатково треба витрачати час на відбір цих проектів. Змінивши процедуру, ми зможемо скоротити термін фінансування з двох місяців до двох тижнів», — підкреслив Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, виступаючи на засіданні Уряду.

Вже погоджені 72 проекти, на які буде спрямовано перший транш ЄІБ у розмірі 30 млн євро. Вони були відібрані серед 487 поданих проектів і стосуються двох соціальних напрямків. Перший — це відновлення житла, у якому можна розмістити переселенців. Другий — енергомодернізація і відновлення інфраструктури соціальних об’єктів: дитячих садків, шкіл і лікарень.

«Зміна процедури дасть можливість почати фінансування цих 72 проектів вже до кінця року», — сказав Геннадій Зубко.

Кредитна угода з ЄІБ була підписана 22 грудня 2014 р. Кредит на суму 200 млн євро надається на 20 років, пільговий період складає 5 років. Першим траншем будуть фінансуватися соціальні проекти, наступними — інфраструктурні. Це, зокрема,  відновлення мостів і доріг в Донецькій і Луганській областях, які постраждали внаслідок терористичних атак, а також систем життєзабезпечення.