Шокуючий вирок Городищенського районного суду

Городищенський районний суд Черкаської області у місті Городище 23 січня цього року ухвалив шокуючий вирок, який викликав справжнє обурення громадськості.

О. Черненко, суддя Городищенського районного суду, після чотирьох років судової тяганини засудив  Олександра Петровича Ромащенко, пастора євангельської протестантської  церкви, до шести років ув’язнення з конфіскацією майна, а також до сплати суми в більше ніж два мільйони гривень (справа №2308/1706/2012, провадження №1/691/2/15).

Що ж треба було скоїти людині, щоб отримати таке суворе покарання?

Позивачкою по цій справі виступила колишня прихожанка церкви «Блага Вість», Л. Шостік. Згідно з вироком,  О. Ромащенко засуджено за шахрайство (ч.1, ст.190 КК). Воно, на думку судді, полягає в тому, що О. Ромащенко заволодів коштами Л. Шостік, які та отримала у вигляді кредиту в КБ «Надра» у м. Києві.

Але суд чомусь не узяв до уваги, що ці кошти О. Ромащенко отримав від Л. Шостік в результаті продажу цій громадянці свого власного будинку та земельної ділянки. Доказом цього є договір купівлі-продажу, оформлений належним чином та засвідчений нотаріусом і представниками банку.

Натомість, суд прийняв до уваги численні плітки та упередженість людей, які намагалися звести особисті рахунки з пастором,  і взагалі проігнорував свідчення на захист О. Ромащенко.

У вироку, що був винесений О. Ромащенко 23 січня, йому поставлено за провину те, що він (цитую): «використовував свою абсолютну владу як пастора», «маніпулював свідомістю» Л. Шостік, переслідував мету «заволодіння грошовими коштами шляхом зловживання довірою потерпілої» та таке інше.

У зв’язку з цим є бажання запитати — чи була належним чином проведена відповідна експертиза, щоб встановити, що «маніпулювання» дійсно мало місце? Або суддя О. Черненко просто повірив на слово людям, які змовилися обмовити громадянина Ромащенко — цілком можливо, з метою заволодіння його майном?  Адже немає жодного доказу того, що Л. Шостік хтось примушував купувати будинок у громадянина Ромащенко чи «маніпулював» її свідомістю.

Ще одна річ, яку помічає кожен, хто знайомиться з вироком суду: упередженість О. Черненко відносно служителів церкви. Відверто кажучи, складається враження,  що головне обвинувачення судді на адресу громадянина Ромащенко  це те, що О. Ромащенко є пастором церкви, а також те, що О. Ромащенко прийняв рішення продати власний будинок іншій людині.

Хіба в українському законодавстві є норма закону, що передбачає переслідування за релігійні переконання, священицький сан або здійснення законної релігійної діяльності згідно церковного уставу?

У наші часи подібна упередженість виглядає дуже дивно — тоді, коли у зоні проведення АТО постійно здійснюють релігійну діяльність  капелани усіх конфесій. І католики, і протестанти, і православні священики пліч-о-пліч ризикують власним життям, піклуючись про моральний та духовний стан українських військових, підіймаючи їх бойовий дух.

Отже, повернемось до вироку суду від 23.01.15, згідно з яким громадянка Л. Шостік отримує:

  • увесь будинок та земельну ділянку, що раніше належали гр. О. Ромащенко,
  • 2 млн. 100 тис. гр., з яких 100 тис.— це «моральна шкода» (!)

Що натомість отримує гр. Ромащенко?

  • конфіскацію усього майна (в тому числі будинку та земельної ділянки, які є предметом спору),
  • зобов’язання сплатити 2 млн. 100 тис. гр. громадянці Л. Шостік,
  • 6 років за гратами, не враховуючі попередніх 4 років принизливої судової справи та переслідувань з боку певних нечесних ЗМІ, що майже зруйнувало життя О. Ромащенко та його родини.

Складно повірити, що всі ці тяжкі випробування осягнули чоловіка  тільки тому, що він є пастор, та одного разу вирішив розпорядитись власним майном на власний розсуд, що є його законним конституційним правом.

Мимоволі виникає питання, коли дивишся на цей «розклад»: і хто тут більше скидається на шахраїв — громадянин О. Ромащенко, або Л. Шостік та її адвокат І. Маслей?