Що робити, якщо ви забули вклеїти фото у паспорт?

Що робити, якщо ви забули вклеїти фото у паспортЩо робити якщо вам кажуть що ваш паспорт недійсний, тому що ви забули вчасно вклеїти нову фотографію? Чи треба платити у такому випадку штраф?

Штраф за забудькуватість

Отже, Положення про паспорт громадянина України, затверджене Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року N 2503-XII та Наказ МВС «Про затвердження Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України» від 13.04.2012 № 320 зобов’язують кожного громадянина України у п’ятиденний термін з моменту досягнення 25-ти або 45-ти річного віку з’явитися до відділення Державної міграційної служби і змінити фото в паспорті. Якщо ви цього не зробили то, відповідно, ви скоїли адміністративне правопорушення передбачене статтею 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

А це штраф від 17 до 51 гривні.

Суттєвий момент — сама послуга вклеювання фотографії — абсолютно безплатна.

Алгоритм дій

Все що вам необхідно зробити це звернутися до ДМС, якщо строк вклеювання пропущений — вам у відділенні нададуть квитанцію на оплату штрафу, оплачуєте штраф, здаєте документи.

Термін виконання послуги

Щодо терміну виконання послуги, то стаття 12 Положення про паспорт громадянина України визначає термін надання цієї послуги у 5 днів, але працівники Державної Міграційної служби часто погано знають законодавство, і тому називають термін у 30 днів, який встановлений у Законі України «Про адміністративні послуги». Якщо Вам назвали 30-денний термін, то слід ввічливо зацитувати пункт 2 статті 10 цього закону: «У разі якщо законом не визначено граничний строк надання адміністративної послуги, цей строк не може перевищувати 30 календарних днів з дня подання суб’єктом звернення заяви та документів, необхідних для отримання послуги». І порекомендувати ознайомитися з статтею стаття 12 Положення про паспорт громадянина України.

Необхідні документи