Шахраїв, які займалися оборудками з нерухомістю, засуджено на 8–9 років

Учасників злочинного угруповання, які займались шахрайськими оборудками з нерухомістю і привласнили майна на суму понад 33 млн. грн., засуджено.

За повідомленням прес-служби ГПУ, Управлінням процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих ГПУ підтримало державне обвинувачення у кримінальному провадженні за обвинуваченням 5 учасників організованої групи, яка діяла упродовж 2006-2009 років у м. Києві та займалась шахрайськими оборудками із нерухомістю, незаконно набуваючи у власність будинки та квартири громадян, а також земельні ділянки комунальної власності. За час існування угруповання її учасниками шахрайським шляхом придбано майна на суму понад 33 млн грн.

Шахраями підроблено більше 50 різних офіційних документів — паспортів, довіреностей, договорів дарування та купівлі-продажу, вони також мали бланки, штампи, печатки низки підприємств, установ, організацій (органів нотаріату, бірж, житлово-експлуатаційних організацій, паспортної та міграційної служб тощо). Злочинці залучали до оборудок нотаріусів, юристів, адвокатів, економістів, працівників банку та інші фахівців.

«Вироком суду від 09.10.2015 усіх обвинувачених визнано винними у вчиненні злочинів у складі організованої групи за ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 200, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК України та призначено покарання у вигляді від 8 до 9 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських обов’язків на 3 роки, а обвинуваченого, який є адвокатом, позбавлено права займатись адвокатською діяльністю на 3 роки. Цивільні позови потерпілих судом задоволено», — йдеться у повідомленні.