Шахраї 5 років крали за схемою «мертвих душ» новонароджених

У Дніпропетровську викрито та ліквідовано організовану злочинну групу, яка протягом 2010–2015 рр. оформлювала фіктивні довідки про народження неіснуючих дітей для заволодіння коштами у розмірі понад 1,3 млн. гривень.

За повідомленням прес-центру ГУМВС України в Дніпропетровській області, співробітники Управління протидії злочинності у сфері економіки в цій області викрили організовану злочинну групу, «до якої входили працівники однієї з державних структур м. Дніпропетровська та цивільні особи». Встановлено, що протягом 5 років ця група оформлювала соціальні справи на підконтрольних неблагополучних осіб шляхом підробки довідок про народження дитини, а інспектори контролюючого органу в ході планових перевірок умов проживання новонароджених дітей складали фіктивні акти, які долучали до соціальних справ.

На сьогодні встановлено близько 40 осіб, на яких оформлено такі фіктивні довідки та заведено 44 соціальні справи з метою одержання матеріальної допомоги на «мертві душі» новонароджених. «Всі вищевказані особи отримували та отримують соціальні виплати в розмірі від 24 000 грн. до 120 000 грн. по теперішній час на власні карточні рахунки відкриті в банківських установах Дніпропетровської області. Зняття готівки з банківських карток здійснювали виконавці злочинної схеми та розподіляли між членами угрупування» — вказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.