Семерак: на 80% повітря забруднюють ТЕЦ

Міністр екології Остап Семерак повідомив, виступаючи в ефірі програми HARD на каналі ZIK, що в Україні вкрай забруднене атмосферне повітря, яке на 80% забруднюють ТЕЦ, повідомляється на сайті Мінприроди.

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак вважає, що Україна в лідерах за рівнем смертності від забруднення атмосферного повітря не лише через низький рівень екологічної свідомості та культури, а й через неналежну державну  політику в  сфері охорони довкілля.

Так, за даними звіту Всесвітньої організації  охорони здоров’я, поширеному у березні 2016 року, Україна в лідерах серед країн Європи за рівнем смертності від забруднення повітря на 100 000 населення.

«Сьогодні на 80% забруднюють атмосферне повітря ТЕЦи. До 2015 року повинні були скоротити свої викиди, змінивши технології, встановивши нове обладнання. Ми повинні змушувати власників цих підприємств встановлювати необхідне обладнання. І такий фінансовий інструмент ми знайшли. Це  — пільгове екокредитування. Сьогодні із ТОП-100 підприємств 20% компаній готові взяти такий кредит. Це, звичайно, перші, але конкретні кроки», — сказав Міністр.

Нагадаємо, що Міністерство екології та природних ресурсів України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні і забезпеченні реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки. Тим не менш, як ТЕЦ забруднювали повітря, так і продовжують його забруднювати, як і багато інших підприємств в Україні.