СБУ зупинила нелегальну вирубку лісів на Вінниччині

Прес-служба СБУ повідомляє, що співробітники СБ України викрили ділків, які займалися масштабною вирубкою лісів у чотирьох державних та комунальних лісгоспах Вінниччини.

Нелегальний бізнес організували двоє вінничан. Зловмисники відправляли до лісгоспів експедиторів з готівкою, яку передавали  службовцям за дозвіл на незаконну вирубку лісу. Деревину завозили на базу у м. Гнівань на Вінниччині, де організатори зареєстрували 50 ФОП на малозабезпечених місцевих мешканців. За підробленими документами деревину оформлювали на цих «бізнесменів». Надалі лісоматеріали нібито офіційно транспортувалися на деревообробне підприємство у с. Ожидів Буського району Львівської області, де деревину остаточно легалізували.

Оперативники СБУ спільно з прокуратурою одночасно провели обшуки у чотирьох лісгоспах, на заготівельній  базі, деревообробному підприємстві, за місцем проживання та в автомобілях фігурантів справи.

Правоохоронці виявили майже 2000 м3 незаконно вирубаної деревини на суму понад 20 млн гривень. У ділків вилучили майже один мільйон гривень, 50 печаток ФОП, понад 70 банківських карток, фінансові документи та електронні носії інформації з доказами протиправної діяльності. У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 191 КК України, двом організаторам повідомлено про підозру в скоєнні злочину. Триває досудове слідство.