СБУ відкрила понад 3 тис. кримінальних проваджень за теракти та зраду

Як повідомляє прес-центр Служби Безпеки України, від березня місяця 2014 року y провадженні слідчих CБУ перебувало понад три тисячі кримінальних проваджень за фактами вчинення злочинів проти національної та громадської безпеки.

«З них – 622 провадження проти основ національної безпеки України, 76 за державну зраду, 1042 за вчинення терористичного акту, 54 за вчинення диверсій та 9 за шпигунство» — йдеться y повідомленні.

 За інформацією прес-служби CБУ, слідчі органи Служби Безпеки повідомили про підозру y вчиненні злочинів 1013 особам, серед яких 41 особа — громадяни Російської Федерації. Наразі, 703 правопорушника затримано та заарештовано, a 342 оголошено y розшук.

 Нагадаємо, що відповідно до статті 111 Кримінального кодексу України, державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України; перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, —  карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років.