СБУ може бути реформована за зразком Служби безпеки ОУН-УПА

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що СБУ треба реформувати за зразком Служби безпеки Організації українських націоналістів – Української повстанської армії.

«Для СБУ не треба вигадувати нічого зайвого — важливо взяти за основу традиції та підходи до роботи Служби безпеки ОУН-УПА у 1930-1950-х роках. Вона працювала проти агресора в умовах тимчасової окупації території, мала патріотичне виховання, бойову контррозвідку та спиралася на мирне українське населення, користуючись його безпрецедентною підтримкою», — наголосив він.

У рамках реорганізації СБУ Наливайченко запропонував відмовитися від назв «управління» і «департамент» та замінити їх на «референтури», які мають більш широкі функції, зокрема, ведуть інформаційну війну проти ворога, і займаються зв’язками із громадськістю.

«При реформуванні СБУ ми будемо пропонувати рухатися по шляху відмови не тільки від кегебістських назв, а й від структур, не властивих нам органів безпеки. Наприклад, замість управлінь і департаментів треба рішуче перейти на референтури й округи», — зазначив голова відомства.