Росію можуть виключити з ООН

Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв заявив, що в ООН вже ведуться розмови про можливість позбавлення Росії права постійного членства в Раді Безпеки, а також ставиться під сумнів легітимність вступу членства в ООН в 1991 році.

 «Що стосується членства Росії в РБ ООН, то тут зачіпаються питання не тільки про це, а взагалі про легітимність перебування цієї країни в ООН у зв’язку з тим, що були порушені статутні процедури в 1991 році при прийнятті її в члени ООН і надання їй статусу постійного члена», — наголосив він.

Сергєєв зазначив, що наразі актуальнішою є проблема ветування Росією української ініціативи щодо введення миротворців на Донбас.

 «Росія своєю позицією в ООН і в Раді Безпеки демонструє те, що вона продовжує порушувати Мінські домовленості, Росія рухається від парламентера і певного гаранта виконання Мінських угод до сторони конфлікту. І тоді до неї може бути задіяне положення статті 27 Статуту ООН, де вона може втратити право голосу при розгляді українського питання «, — сказав Сергєєв.