Російський винахідник отримає 11 років суворого режиму за нові сонячні батареї

26-річний вчений з Краснодару Дмитро Лопатін отримає 11 років колонії суворого режиму та штраф до 1 млн рублів (≈₴390 тис.) за те, що в процесі розробки гнучких сонячних батарей він замовив поштою розчинник, який в Росії вважається психотропною речовиною.

Лопатін був єдиним представником від Росії на міжнародному саміті науки та технологічного підприємництва Hello Tomorrow, який проходив наприкінці червня цього року. Його винахід увійшов сотню кращих проектів з усього світу, ним зацікавився навіть концерн «Шелл».

На думку російської прокуратури, все це не виправдовує того, що потрібний для виготовлення сонячних панелей розчинник входить до списку психотропних речовин, тому тепер вчений буде відповідати за «замах на незаконне придбання без цілі збуту психотропних речовин у крупному розмірі». Прокуратура Краснодарського краю не погодилась з рішенням суду про умовне покарання і вимагає для вченого 11 років колонії суворого режиму.

«Конгрес “Світ”», зі свого боку, продовжує з інтересом спостерігати за розвитком інновацій, нанотехнологій та громадянського суспільства в Російській Федерації.