Російські громадяни не зможуть в’їжджати до України без закордонного паспорту

загружено (1)

Громадяни Російської Федерації не зможуть в’їжджати на територію нашої держави без закордонного паспорту — таку постанову підписав прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Як повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ, прем’єр-міністр України учора підписав постанову Уряду України «Про зупинення дії окремих положень Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації».

За словами Арсенія Яценюка, постанова зупиняє дію тих положень Угоди, які дозволяють громадянам Російської Федерації перетинати український кордон на підставі внутрішніх російських документів.

«Ми вилучаємо внутрішній паспорт і свідоцтво про народження як підставу для перетину українського державного кордону».

На думку Арсенія Яценюка такий крок «дасть змогу суттєво посилити контроль на кордоні  та забезпечити інтереси національної безпеки України». Глава Уряду доручив Державній міграційній службі України разом із Державною прикордонною службою поставити на контроль термін перебування громадян РФ, прибулих до України.

Арсеній Яценюк також наголосив, що Угода про малий прикордонний рух із Російською Федерацією не відповідає європейським стандартам: «У нас із європейськими партнерами чітко визначена зона й межі, видається реєстраційне посвідчення на кожного громадянина, який може користуватися привілеями по Угоді про малий прикордонний рух».