РНБО розгляне Концепцію реформування СБУ

Під час свого виступу на урочистостях з нагоди 25-ї річниці СБУ Президент України повідомив про те, що РНБО незабаром розгляне Концепцію реформування СБУ з урахуванням досвіду та найкращих практик країн – членів Євросоюзу і НАТО.

Окремі невластиві для спецслужб функції СБУ будуть передані до НАБУ, Нацполіції та інших правоохоронних органів. Наприклад, будуть передані функції розслідування деяких службових злочинів, злочинів, вчинених організованими злочинними угрупованнями.

Петро Порошенко наголосив, що СБУ є і залишиться основним контррозвідувальним органом держави і контррозвідка «повинна бути піднята на порядки вище, як того вимагають реальні зовнішні загрози Україні, зокрема активізація антиукраїнської діяльності російських спецслужб, що наочно проявилася останніми днями».

Глава держави зазначив: «Були часи, коли з відома керівництва України Російська Федерація займалася демонтажем Служби безпеки України, її перетворенням на недієздатну структуру, насичену зрадниками та перевертнями». Як результат, у 2014 році на передову СБУ вирушила далеко не в найкращій формі, але в бойових умовах швидко відродилася та гідно справляється з покладеними на неї обов’язками.

СБУ пройшла складний та болісний шлях очищення від корупціонерів, зрадників, кар’єристів з низькими професійними та морально-діловими якостями. «Створено дієву систему самоконтролю за чистотою рядів. Із Служби було звільнено понад 2 тисячі осіб. Натомість прийнято на службу молодих, патріотично налаштованих офіцерів, багато з яких вже пройшли випробування і загартувались у бойових діях», — підкреслив Президент.

Лише за минулий рік СБУ попередила 10 терактів, затримала 56 учасників терористичних і диверсійно-розвідувальних груп, викрила 15 спроб закласти вибухові пристрої, зловила 46 осіб, причетних до діяльності міжнародних терористичних та екстремістських організацій, з яких 15 перебували у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу.

З початку російської агресії Служба безпеки України втратила двадцять одного воїна, понад 100 отримали поранення.