РФ погрожує вийти з Ради Європи

Росія може поставити питання про своє членство в Раді Європи, якщо Парламентська асамблея даної міжнародної організації (ПАРЄ) не поверне повноваження російській делегації.

Про це в інтерв’ю російській газеті «Комерсант» заявив спікер Державної думи Російської Федерації Сергій Наришкін.

«Ми цінуємо Парламентську асамблею, Раду Європи (РЄ), насамперед як широкий міжнародний майданчик для відкритого діалогу з актуальних питань. Але якщо ми й далі будемо позбавлені можливості вести такий відкритий діалог, то за що ж нам ще цінувати цю організацію?», — зауважив він.

«Тоді постає питання про зупинення нашої роботи в ПАРЄ як мінімум на рік. І якщо протягом цього року не буде прийнято інше рішення, то буде поставлено питання про членство Росії в Раді Європи», — сказав Наришкін, назвавши таку перспективу реальною.

На питання про те, чи можливий вихід з Ради Європи вже в цьому році, якщо делегацію знову позбавлять прав, спікер Держдуми відповів, що це «питання тактики».

«Я думаю, що обрана нами тактика правильна. Вона виваженіша і більшою мірою відповідає поведінці великої, поважаючої себе країни, яка щиро бажає вести діалог з усіма, в тому числі на Європейському континенті», — сказав він.

Водночас Наришкін заперечив інформацію, що РФ відмовиться від виплати свого внеску в РЄ у відповідь на санкції проти неї.

«Ми є членом Ради Європи, і в цій якості виконуємо всі свої зобов’язання, включаючи фінансові», — сказав він.