Режим припинення вогню на сході України почнеться 15 лютого

Petr-Poroshenko-Vladimir-Putin-Angela-Merkel-Fransua-Olland-Aleksandr-Lukashenko

Президент України Петро Порошенко заявив, що на переговорах у Мінську були досягнуті домовленості про виведення всіх іноземних військ з України та припинення вогню 15 лютого.

«У документі є чітке зобов’язання про виведення всіх іноземних військ з території України. Всі найманці з території України повинні бути виведені найближчим часом», — запевнив він.

Також Порошенко наголосив, що сторонами була досягнута домовленість про звільнення всіх заручників протягом 19 днів. Зокрема, він повідомив, що за підсумкам переговорів у Мінську є домовленість про звільнення української льотчиці Надії Савченко. Таку інформацію підтвердив адвокат льотчиці Марк Фейгін.

«Я дуже радий, що таку угоду досягнуто. Ми побачимося з нею сьогодні, в крайньому разі завтра і детально це обговоримо», — сказав адвокат.

За словами Порошенка, українські прикордонники до кінця 2015 року повинні повністю відновити контроль над кордоном з Росією.

«Чітко підкреслено, що після завершення політичного врегулювання з першого ж дня після місцевих виборів повинен бути переданий контроль над державним кордоном під спільний захист представників ОБСЄ та українських прикордонників і на другому етапі до кінця поточного року українські прикордонники в повному обсязі повинні відновити український суверенітет, український контроль над державним кордоном», — сказав Президент.

«Це було непросто, і фактично нам виставляли всякі неприйнятні умови, відходи, здачі. Ми не пішли на жодні ультиматуми і чітко проявили позицію, що припинення вогню має відбутися без попередніх умов», — заявив Порошенко.

Президент Російської Федерації Володимир Путін підтвердив домовленість про припинення вогню та відведення російських військ.

Офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт зазначив: «Після 17 годин, переговори у Мінську закінчилися, досягнута домовленість про припинення вогню з 15 лютого і подальше відведення важкого озброєння. Це породжує надію».

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін також прокоментував досягнення домовленості: