Реєстр боржників сприятиме цивілізованому веденню бізнесу

Прес-служба Мін’юсту повідомляє про запровадження реєстру боржників, який допоможе цивілізованим стосункам у сфері бізнесу.

Відбулися юридичні дебати на тему інституту приватних судових виконавців, влаштовані до Дня юриста компанією Ліга Закон, під час яких заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Сергій Шкляр повідомив про те, що «серед реформ, які впроваджує Мін’юст — створення реєстру боржників, який діє в усіх цивілізованих країнах. Відкрите користування таким  реєстром даватиме можливість представникам бізнесу уникати операцій з неплатоспроможними контрагентами або нечистими на руку ділками й убезпечувати себе від збитків». На думку С. Шкляра, такий реєстр стимулюватиме вітчизняних підприємців дбати про свою репутацію і сплачувати вчасно борги.

Запровадити цивілізовані правила в системі виконання судових рішень допоможе і змішана система їх виконання — приватними та державними виконавцями. «Ми маємо кардинально оновити цю сферу, побудувати її роботу на новій основі. Починаючи від кваліфікованих кадрів і закінчуючи питаннями цивілізованої мотивації, на яких базується ефективна робота», — наголосив Шкляр.