Реформування СБУ для підвищення ефективності

Прес-центр СБУ повідомляє, що Служба безпеки України має намір поглибити співпрацю з іноземними партнерами та громадянським суспільством з питань реформування.

СБУ запрошує представників експертної спільноти до обговорення питань подальшого реформування організації та розраховує на плідну співпрацю з іноземними партнерами, науковцями, фахівцями аналітичних центрів, засобами масової інформації.

СБУ зацікавлена в поглиблені співпраці зі спецслужбами держав-членів ЄС та НАТО в інтересах формування стабільного безпекового середовища, спільної протидії сьогочасним викликам і загрозам.

Мета реформи СБУ — створення динамічної, укомплектованої високопрофесійними фахівцями, забезпеченої сучасними матеріальними і технічними засобами спеціальної служби, здатної ефективно захищати державний суверенітет, конституційний лад і територіальну цілісність України.

На часі вирішення концептуальних питань щодо правового статусу, функцій, повноважень, організаційно-штатної побудови, кадрового і ресурсного забезпечення органів безпеки.

Першочергове завдання — підвищення ефективності СБУ в запобіганні злочинам проти основ національної безпеки та протидії тероризму в умовах зовнішньої агресії проти України, концентрація зусиль і ресурсів на контррозвідувальній діяльності, захисті державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності держави, посилення ролі СБУ у загальнодержавній системі боротьби з тероризмом. Масштабні загрози, що постали перед Україною, зумовлюють також нагальну потребу в посиленні контррозвідувальної складової у сфері забезпечення економічної та інформаційної безпеки держави, забезпеченні ефективної координації діяльності СБУ та інших державних органів у подоланні корупції.