Рада хоче затримати суддю, який виносив вирок Тимошенко

Проект постанови про взяття під варту Родіона Кірєєва, судді Печерського районного суду міста Києва, був зареєстрований у Верховній Раді України 14 січня. Пропозицію до Парламенту вніс член «Блоку Петра Порошенка», голова комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич.

В документі, розміщеному на офіційному сайті ВР, сказано: «Розглянувши подання Генеральної прокуратури України про надання Верховною Радою згоди на затримання та арешт (взяття під варту) судді Печерського районного суду міста Києва Кірєєва Р.В., підтримане та внесене Головою Верховного Суду України, відповідно до частини третьої статті 126 Конституції України Верховна Рада України постановляє:

Дати згоду на затримання та арешт (взяття під варту) судді Печерського районного суду міста Києва Кірєєва Родіона Володимировича.

Нагадаємо, що у 2001 році Родіон Кірєєв засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі та можливості займати державні посади протягом 3 років. Підставою такої ухвали було перевищення екс-прем’єром посадових повноважень при підписанні договорів з Росією про поставку газу в 2009 році. Генпрокуратура України 4 квітня 2014 року порушила кримінальне провадження щодо Кірєєва за сімома статтями. 14 квітня того ж року Верховний суд закрив справу Тимошенко у зв’язку з відсутністю складу злочину. А 2 липня Міністерство внутрішніх справ України оголосило одіозного суддю в розшук за підозрою у скоєнні злочину за ч.2 ст. 275 КК України, згідно з якою Кирєєв «виніс завідомо неправосудну ухвалу про зміну підсудній Тимошенко запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту». За деякими даними, сьогодні Кірєєв живе та працює в Криму.