Путін визнав, що анексія Криму була спланованою операцією

Президент Російської Федерації Володимир Путін визнав, що 23 лютого 2014 року наказав російським спецслужбам «почати роботу з повернення Криму до складу Росії». За словами Путіна, першочерговим завданням міністерства оборони РФ та російських спецслужб був порятунок екс-президента України Віктора Януковича.

2008-08-29_Владимир_Путин_(4)

 «Потрібно було врятувати життя президента України, якому загрожувало знищення. Ми приготувалися виймати його прямо з Донецька, суходолом, морем та з повітря. Це було між 22 та 23 лютого, ми закінчили близько 7-ї години ранку. Прощаючись, я усім колегам сказав: ми змушені почати роботу з повернення Криму до складу Росії», — заявив Володимир Путін.

Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що Путін хоче контролювати не лише Крим, а всю Україну. За його словами, в ЄС цього не розуміють.

Premier_RP_D_Tusk

 «Деякі політики у Європі готові й досі вірити, що є шанс на добру волю з боку Росії та особисто Путіна. Я — більш скептичний. Чи то військовим шляхом, чи то за допомогою економічних чи інших інструментів, але, боюся, Росія хоче отримати контроль над всією Україною. Ми повинні використати українську кризу для того, щоби підняти розуміння небезпеки для європейців, та підвищити усвідомлення того, наскільки серйозною може бути ситуація», — зазначив Туск.

Головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі Філіп Брідлав заявив, що Крим, за час російської окупації, став плацдармом РФ для подальшого застосування сили.

doc6euhe8w4qv81bkpqx4hh_800_480

«Те, що ми бачили, легко охарактеризувати як мілітаризацію Криму. Росія розміщує там дуже просунуті сили: авіацію, військово-морські сили. Ми бачимо дуже якісні ракетні системи «земля—повітря», які покривають радіус у 40% Чорного моря, ми бачимо крилаті ракети, які покривають радіус майже всього Чорного моря. Крим вже став плацдармом для подальшого застосування сили», — зазначив генерал.