Прокуратура про захист журналістів

Прес-центр ГПУ повідомляє, що протягом поточного року прокурорами прийнято рішення про направлення до суду 10 кримінальних проваджень про злочини, пов’язані з перешкоджанням законні професійній діяльності журналістів.

Генеральною прокуратурою України направлено до суду обвинувальні акти у 3 кримінальних провадженнях стосовно 3 колишніх працівників БМОП «Беркут», в тому числі і за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів «5 каналу».

Крім того, прокурорами до суду направлено ще 7 аналогічних проваджень, які розслідувались органами Нацполіції України за обвинуваченням у вчиненні злочинів проти журналістів телеканалів «24», «НТН», «Ірта», ТРК «М-Студіо», інтернет-видань «Житомир-інфо» та «Житомир.todаy», «Дорожній контроль», ТОВ «Інформаційне агентство Українська Медія Група», з яких судами вже розглянуто 3 провадження, і винні особи притягнуті до кримінальної відповідальності.

Зокрема, за фактом насильства щодо журналіста «24 каналу», під час виконання ним своїх обов’язків, яке мало місце в середині січня 2016 р. у підземному переході станції метро «Дружби Народів», Печерським райсудом м. Києва засуджено громадянина та призначено покарання у вигляді 1 року обмеження волі.