Прокуратура м. Києва вимагає повернути громаді земельну ділянку на Рибальскому острові

Через незаконне будівництво столична прокуратура вимагає повернути громаді земельну ділянку на Рибальському острові вартістю 123 млн грн, повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.

Прокуратура у судовому порядку ініціювала питання щодо повернення столичній громаді земельної ділянки площею 4,5 га та вартістю понад 123 млн грн, на якій орендар незаконно розпочав житлове будівництво.

Встановлено, що у 2016 році земельну ділянку по вул. Електриків, 23-б (територія Рибальського острову) Київська міська рада надала в оренду товариству для експлуатації та обслуговування майнового комплексу.

Однак, як з’ясувалося, в порушення умов договору земельна ділянка використовується не за призначенням, а для будівництва житлових будинків.

При цьому, Київською міською радою рішення щодо передачі спірної ділянки під житлове будівництво не приймались, та відповідні зміни до договору оренди землі не вносились.

Реагуючи на вказані порушення, прокуратура міста Києва заявила позов до Господарського суду м. Києва про розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки територіальній громаді.

Як інформує Радіо Свобода, житловий комплекс «Rybalsky» на Рибальському півострові у Києві зводить ПАТ «Київський річковий порт». ПАТ «Київський річковий порт», якому надали ділянку, пов’язане з екс-регіоналом, депутатом Нестором Шуфричем та екс-головою Держкомпідприємництва Михайлом Бродським. Порушення умов договору оренди раніше виявили журналісти програми «Схеми».