Продовжені санкції Європейського Союзу проти Сергія Клюєва

Рішенням Ради Європейського Союзу від 05.10.2015 № 2015/1777 продовжено застосування обмежувальних заходів (санкцій) до народного депутата України Сергія Клюєва до 6 березня 2016 року.

Рішення опубліковано у Офіційному віснику ЄС та вступає у силу сьогодні.

Прес-служба Генеральної прокуратури України нагадує, що 4 червня 2015 року повідомила Сергію Клюєву про підозру у вчиненні розкрадань державного майна, що є підставою для застосування санкцій ЄС.

Раніше прес-служба ГПУ повідомляла про те, що 3 червня 2015 року Верховна Рада України розглянула подання Генпрокурора Віктора Шокіна та зняла недоторканність і надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України С. Клюєва, який підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. А 16 червня 2015 року Генпрокурор звернувся до ВР України з новим поданням — про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України С. Клюєва у зв’язку з кримінальними правопорушеннями, передбаченими ч. 3 ст. 209 (вчинення правочинів з майном в особливо великих розмірах, одержаних внаслідок суспільно небезпечного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, а також вчинення дій, спрямованих на приховування та маскування незаконного походження такого майна, прав на таке майно), ч. 5 ст. 369 (надання службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду та в інтересах третіх осіб дій з використанням наданого їй службового становища) Кримінального кодексу України.