Прикордонники заперечують, що стріляли по громадянам РФ

Державна прикордонна служба України називає поширювану російськими ЗМІ інформацію про обстріл російських громадян з території українського прикордонного пункту є виключно провокативною.

В російських ЗМІ активно розповсюджуються дані про те, що на ділянці відділу прикордонної служби «Красна Талівка» з території України з автоматичної зброї, нібито, були обстріляні двоє громадян РФ, які перебували поблизу державного кордону на території Росії, в результаті чого один з громадян РФ отримав вогнепальне поранення грудної клітки.

Як повідомляє Державна прикордонна служба України, така інформація «повністю не відповідає дійсності та носить виключно провокативний характер».

В першу чергу законодавство України забороняє прикордонникам відкривати вогонь у бік території суміжної країни. Тим не менше, з метою перевірки даної інформації, Адміністрація Держприкордонслужби України ініціювала службове розслідування в ході якого були перевірені усі прикордонні наряди, які несли службу на вказаному напрямку. В результаті було встановлено, що усі боєприпаси у військовослужбовців в наявності, а зброя не містить ознак застосування.

Прикордонники також звертають увагу на те, що на даному напрямку неодноразово спостерігалися диверсійні групи, які намагалися незаконно перетнути кордон з Росії в Україну. В результаті застосування ними зброї загинули та отримали поранення військовослужбовці Луганського прикордонного загону.