Президент представив антикорупційного прокурора

Згідно повідомлення прес-служби Президента України, Петро Порошенко взяв участь у церемонії представлення новопризначеного керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ГПУ Назара Холодницького.

«Сьогодні — важливий день. Цей день має увійти в історію. Це нова сторінка, або може — нова глава в історії України, де немає, і я впевнений, що і не буде, місця корупції. Я покладаюся на вас», — заявив Петро Порошенко.

«Вже сформований бойовий загін України, який забезпечить ефективну боротьбу з корупцією», — наголосив Глава держави. «Поєднання потужностей Антикорупційного бюро та Антикорупційної прокуратури сьогодні зробить те, чого зараз чекає як Український народ,  так і весь світ — ефективних заходів із боротьби з корупцією», — заявив Петро Порошенко. Але, підкреслив Президент, на цьому реформа не закінчується. Вчора був оприлюднений наказ Генерального прокурора про створення спеціального департаменту — Генеральної інспекції, з надзвичайно широкими повноваженнями, яка буде займатися подоланням корупції, очищенням, боротьбою із злочинністю всередині прокуратури. Керувати цим департаментом буде заступник Генерального прокурора Давід Сакварелідзе.

Глава держави повідомив, що за 6 попередніх років в прокуратурі до суду було передано і засуджено за корупційні факти 61 працівника. З лютого місяця лише цього року завершено судові процеси вже по 40 прокурорах. Також почалась реалізація змін до Закону про прокуратуру, якими скасовано загальний нагляд. Звільнено майже 4 тисячі прокурорських працівників. Скорочено кількість районних прокуратур. За новими тестами, розробленими при підтримці США та ЄС, до керівництва місцевих прокуратур прийдуть нові фахівці, які матимуть нові, значно більші повноваження і більшу самостійність.