Президент підписав Закон про посилення відповідальності за керування авто у стані сп’яніння

Прес-служба Президента повідомляє, що Петро Порошенко підписав Закон про посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Президент в присутності Керівника Національної поліції Хатії Деканоідзе та її заступника – керівника Патрульної поліції Олександра Фацевича підписав Закон (№1446-VIII) «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції».

«Кожна п’ята дорожньо-транспортна пригода у нас скоюється нетверезими водіями», — підкреслив Президент.

Петро Порошенко позитивно оцінив реформу поліції, одночасно зазначивши, що «крім зброї у вигляді пістолета та наручників, треба озброїти поліцейських правами, законами і відповідальністю за скоєнні правопорушення. Бо є неприйнятним, коли знахабнілий мажор, викинувши пару тисяч з вікна, думає, що він може продовжити діяти, створюючи загрозу дорожній безпеці та безпеці в країні». Підписуючи закон, Президент зауважив: «Даю вам в руки цю «зброю» та інструменти. Впевнений, що я їх передаю в надійні, патріотичні, професійні та порядні руки».

Керівник Національної поліції Хатія Деканоідзе зазначила, що правоохоронці довго очікували на цей Закон. «Ми з’ясували, що кожен другий наш громадянин порушує правила дорожнього руху щодо швидкісного режиму – і багато інцидентів, коли виявляють п’яних за кермом, які не шкодують ні самі себе, ні інших», – зазначила очільниця поліції.

Керівник Патрульної поліції Олександр Фацевич зазначив, що більшість ДТП, в яких гинуть люди, відбуваються через те, що за кермом знаходиться нетверезий водій. «Коли патрульні зупиняють транспортні засоби та перевіряють водія на рівень алкогольного сп’яніння, то іноді відчувають шок, бо рівень буває 4 проміле», – розповів він. За його словами, підписаний Закон стане внеском у наведення ладу та дотримання безпеки на дорогах.