Порошенко пропонує припинити транспортне сполучення з окупованою територією

Сьогодні РНБО Порошенко запропонував РНБО ухвалити рішення про тимчасову повну зупинку транспортного сполучення з окупованою територією, яке діятиме доти, поки окупанти не повернуть під юрисдикцію України вкрадені українські виробництва. Про це повідомляє прес-служба Президента.

На екстреному засіданні Ради національної безпеки, яке ініціював Президент, Петро Порошенко виступив із промовою стосовно загрози національній безпеці внаслідок блокади Донбасу.

У виступі Президент зазначив: «Наша мета – очевидна. Відновлення територіальної цілісності України політико-дипломатичним шляхом. Реінтеграція неконтрольованих територій до складу Української держави».

Виходячи з такої стратегії, були свого часу залишені обмежені стосунки з підприємствами по той бік лінії зіткнення, але лише з тими, власники яких знайшли спосіб залишитися в правовому полі України та зберегли свої підприємства під українською юрисдикцією. З тими, хто платив податки до українського бюджету, включно з військовим збором на підтримку українських Збройних Сил.

Президент зазначив, що блокада кардинально вплинути на окупантів не здатна, тому що «через сотні неконтрольованих Україною кілометрів українсько-російського кордону вони легко можуть отримати все, що їм треба — із Російської Федерації». Крім того, блокада вкрай негативно вплинула на ситуацію на сході України та віддалила перспективу повернення цих районів. Петро Порошенко зазначив, що самозване керівництво окупованих районів за вказівкою Російської Федерації, конфіскувало і захопило українські підприємства. Попередньо вартість відібраних активів дорівнюється мільярдам доларів.

Виходячи з цього, Президент запропонував РНБО негайно ухвалити рішення про тимчасову повну зупинку транспортного (не лише залізничного) сполучення з окупованою територією, яке діятиме доти, поки окупанти не повернуть назад під юрисдикцію України вкрадені українські виробництва. Виняток буде зроблено лише для гуманітарних вантажів — українських та міжнародних гуманітарних організацій, ООН, Міжнародного комітету Червоного Хреста.