Порошенко пропонує підвищити відповідальність за підкуп виборців

Президент закликав коаліцію внести зміни до виборчого законодавства, які дозволять знімати з виборчих перегонів кандидатів за підкуп виборців.

Згідно повідомлення, розміщеного на сайті Президента України, Петро Порошенко закликає коаліцію внести зміни до виборчого законодавства щодо підвищення відповідальності за підкуп виборців.

Під час інтерв’ю українським телеканалам, яке відбулося вчора ввечері, Порошенко розповів, що на зустрічі з представниками громадських організацій «Опора», «Комітет виборців» та іншими запропонував підготувати спільний законопроект, згідно з яким кандидатів, стосовно яких доведена рішенням суду провина у підкупі виборців, знімали з виборчих перегонів. «На мою думку, це найбільш ефективний спосіб протидії підкупу виборців», — наголосив Президент. Разом із тим Петро Порошенко зазначив, що ця ініціатива щодо зняття з виборів поки що не знайшла підтримки, передбачаються більш м’які форми реагування.

Крім того, Президент заявив про те, що нереєстрація представників тих чи інших політичних сил у тих чи інших регіонах може дати підстави агресору говорити про утиски прав російськомовного населення та використати це на свою користь. «Тому нам треба дуже відповідально ставитись до дотримання Закону, в тому числі — щодо місцевих виборів», — додав Петро Порошенко.