Порошенко: Особливого статусу Донбасу в Конституції нема

У своєму зверненні щодо проекту змін до Конституції президент України Петро Порошенко запевняє, що в проекті «і словом не йдеться про особливий статус для Донбасу».

Процитуємо фразу з перехідних положень нового закону, про яку йде мова:

«Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих адміністративно-територіальних одиницях Донецької та Луганської областей визначаються законом про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей».

Отже, на перший погляд здається, що окремі райони Донбасу матимуть самоврядування з «особливостями», яких інші регіони не матимуть. Важко сказати, чи можна формально вважати наявність такого «особливого порядку» «особливим статусом». Це — питання, скоріше, не до юристів, а до лінгвістів. Втім, президентові все ясно: «ані в Законі, ані в проекті змін до Конституції нема й бути не може ніякого особливого статусу для тих районів».

У своєму зверненні президент також наголошує на  тому, що саме такі зміни до Конституції є консенсусом, напрацьованим разом з нашими західними партнерами, та нагадує, що Верховна Рада двічі ухвалювала закон про специфічний порядок здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донеччини та Луганщини.