Порошенко: хто скоїв злочин за попередньої влади, повинен нести відповідальність

Президент зазначив, що особи, які за попередньої влади скоювали злочини, мають понести відповідальність, і ті, хто підпадає під дію Закону про люстрацію, — мають виконувати його вимоги.

Прес-служба Президента України повідомляє, що Петро Порошенко, коментуючи на прохання журналістів повноважність розгляду нинішнім складом суддів Конституційного Суду Закону «Про очищення влади» (про люстрацію), наголосив: «Моя позиція абсолютно чітка. Ті, хто скоював злочини за попередньої влади, мають понести відповідальність. Ті, хто підпадають під дію Закону про люстрацію, мають виконати вимоги законодавства».

Він також наголосив, що Україна потребує швидкого та ефективного оновлення суддівської влади. Саме для цього Указом Президента було створено Конституційну Комісію, до складу якої входять представники різних політичних сил Верховної Ради, юристи та представники Уряду. Президент нагадав, що рішення Комісії щодо конституційних змін з судової реформи було представлене на громадське обговорення та направлене на розгляд Венеціанської комісії.

Президент пояснив, що за підсумками обговорення Венеціанською комісією та громадськістю направить проект змін до Конституції в частині судової реформи до Парламенту. «Складовою частиною цією судової реформи має бути оновлення суддівського корпусу», — підсумував Глава держави.